23 grudnia 2014

Potterowskie: Świątecznie


Scorpius uwielbiał Boże Narodzenie. Pomimo iż z roku na rok świąteczna magia znikała, to zapach świątecznych ciastek wykonanych własnoręcznie przez jego matkę zawsze wywoływały u chłopaka uśmiech na twarzy. Jako dziecko przeżywał święta bardziej radośnie niż teraz, gdy miał szesnaście lat, dlatego lubił czasem wracać do wspomnień z dzieciństwa.
Pamiętał, jak wspólnie z ojcem ubierali choinkę bez pomocy magii. Żadne zaklęcia nie sprawiały tej niesamowitej satysfakcji niż nakładanie bombek i cukierków na świąteczne drzewko samemu. A teraz, kiedy wracał z Hogwartu, choinka stała już w salonie i wiedział doskonale, że drzewko zostało wyczarowane. Patrzył na nie i miał ochotę wyrzucić je przez okno.
Scorpius podszedł do choinki i zaczął uważnie przyglądać się każdej ozdobie, która wisiała na gałązce. Wspomnienia z dzieciństwa sprawiły, że postanowił choć symbolicznie uhonorować dziecięce święta. Wygiął wargi w krzywy uśmiech, po czym zdjął parę bombek i przełożył je w inne miejsca. Poczuł się o wiele lepiej, kiedy uszanował swoją tradycje.
Wkrótce zauważył, że dołączył do niego ojciec. Uśmiechnął się do rodziciela, który poszedł w ślady syna i zaczął przestawiać ozdoby. Bez żadnych słów stroili po swojemu choinkę. Scorpius cieszył się, że znów mógł z ojcem przeżyć te dni.
– Idealnie – powiedział Draco, kładąc rękę na ramieniu syna.
Niebawem z salonu usłyszeli głos Astorii, która wołała ich na świąteczną kolację. Scorpius uśmiechnął się, ponieważ poczuł w nozdrzach zapach świątecznych wypieków.
Tak, teraz już można zacząć święta.
___
 

W dniu Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkiego dobrego. Aby mały Jezusek wypełnił Wasze serca spokojem, miłością oraz radością, a gwiazda betlejemska prowadziła Was szczęśliwie przez życie.
Coś do posłuchania na święta:
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Życzy Dusia :*

5 komentarzy:

 1. Miniaturka krótka, ale niewątpliwie ładna :D Fajnie, że pomimo upływu lat Scorpius wraca do rodzinnych tradycji ;)
  Tobie również, droga Dusiu, życzę wesołych Świąt i spełnienia marzeń! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. kurczę, naprawdę zmieniasz o 180stopni mój stodunek do Draco i w ogóle do rodziny Malfoy'ów, to falktycznie jakiś rodzaj cudu... ale te śnieżynki mogłaś odpuścić, strasznie mnie denerwowały, jak próbowałam czytać tekst, a rpzecież długi nie był. Mam nadzieję,że Święta minęły Ci wspaniale, życzę wszelkiej pomyślności na nowy rok :)dużo weny i uśmiechu! zapiski-condawiramurs

  OdpowiedzUsuń
 3. I wzajemnie - wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku! :D
  A ja dość ironicznie się zastanawiam czy po przybyciu dziadków atmosfera w domu się nie zmieni, heheh :P Dobry motyw z tym ubieraniem choinki 'po mugolsku'.Czasami warto włożyć w coś więcej wysiłku, żeby satysfakcja była większa :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Na samym początku życzę ci Wesołych Świąt! :) Miniaturka krótka, ale przyjemna. To dobrze, że Scorpius chce kultywować mugolskie tradycje. Odnoszę wrażenie, że pewnie jest o wiele bardziej tolerancyjny w stosunku do mugoli, niż Dracon, gdy był w jego wieku. Zresztą tak samo starszy Malfoy - zupełnie inna osoba niż przed laty. No i wypieki Astorii, taki miły dodatek. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Spóźnione, ale również najszczersze życzenia i dla Ciebie! ;) Święta bez choinki to nie święta i nie ma większej frajdy, jak właśnie jej ubieranie dlatego nie dziwię się, że również i w tym magicznym świecie taka tradycja niesie za sobą bardzo dobre wspomnienia ;)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy